Przejdź do treści
ss
pp
kk
bb
1
3
Przejdź do stopki

XVI Ogólnopolski Integracyjny Rajd "Z Tobą Na Groń"

XVI Ogólnopolski Integracyjny Rajd

Treść

Pod tym hasłem w dniu 27 września odbył się XVI Ogólnopolski Integracyjny Rajd zakończony Mszą Świętą w Sanktuarium "Ludzi Gór" na Groniu Jana Pawła II na Leskowcu.
Na starcie stanęło blisko 300 uczestników z wielu zaprzyjaźnionych szkół i placówek naszego powiatu i regionu beskidzkiego. Główną ideą rajdu było propagowanie turystyki i pełna integracja uczniów ze szkół masowych i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ale pełnych zapału i chęci do pokonywania własnych słabości.

Pomysłodawcami oraz organizatorami tego przedsięwzięcia od 18. lat są: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie oraz PTTK "Ziemia Wadowicka". Honorowy Patronat objął Zarząd Powiatu Wadowickiego i pomogła również OSP w Kaczynie. Wędrowcy pokonywali górski szlak w radosnych nastrojach i mogli podziwiać piękny, jesienny krajobraz, gdyż w tym dniu zaświeciło dla nich słońce, mimo, że wcześniej padał deszcz. Poza tym mogli cieszyć się obecnością i życzliwością całej grupy turystów. Po dotarciu na Groń Jana Pawła II katecheci z parafii z Choczni ks. Grzegorz i ks. Adam odprawili Mszę Św. w itencji uczestników rajdu. 

Rajd po raz 16 przyczynił się do budowania wzajemnych więzi i integracji oraz na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników.

 

11694